Nakaz zapłaty

Nakaz zapłaty wydany przez sąd ma moc wyroku.
Jeśli dostałeś wydany przez sąd nakaz zapłaty i nie zaskarżysz go w ciągu 14 dni, to postępowanie sądowe kończy się, a do Twoich drzwi może zapukać komornik.

Niezaskarżenie nakazu zapłaty będzie podstawą do wszczęcia egzekucji przez komornika, nawet jeżeli należność wynikająca z nakazu zapłaty dotyczy umowy, która nie została przez Ciebie zawarta lub którą podpisano, ale wiele lat temu. Nakaz zapłaty, którego nie zaskarżysz jest podstawą do wszczęcia egzekucji przez komornika.

Jeżeli dowiedziałeś się o wydaniu przez sąd wyroku lub nakazu zapłaty dopiero w sytuacji gdy komornik już próbuje wyegzekwować od Ciebie pieniądze, pamiętaj, im wcześniej podejmiesz stosowne działania, tym większa szansa na skuteczne powstrzymanie egzekucji i ochronę Twoich pieniędzy.

Sprzeciw od nakazu zapłaty warto złożyć nawet jeśli  dotyczy umowy rzeczywiście zawartej przez Ciebie kilka lat temu lub dotyczy kwoty, która była już wcześniej zasądzona przez sąd i egzekwowana przez komornika.

Nie chcesz się poddawać? Zapraszamy na bezpłatną konsultację prawną. U nas uzyskasz pomoc niczym nie ryzykując.

Kancelaria IURISO

Kancelaria odszkodowawcza Tarnów - radca prawny, prawnik, adwokat odszkodowania Tarnów. Profesjonalne dochodzenie odszkodowań - odszkodowanie z oc sprawcy, odszkodowanie po wypadku, powypadkowe, odszkodowania komunikacyjne Tarnów. Dochodzimy odszkodowań m.in. w takich sprawach jak odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu czy wypadek przy pracy. Odzyskiwanie odszkodowań - odszkodowania powypadkowe. Nakaz zapłaty, sprzeciw od nakazu zapłaty, przeciwegzekucja. Radca prawny windykacja należności Tarnów.

ul. Konarskiego 25
33-100 Tarnów

NIP: 9930665537
REGON 369069709
KRS 0000727066
tel. 600-620-122
kancelaria@iuriso.pl