Nakaz zapłaty

Nakaz zapłaty wydany przez sąd ma moc wyroku.
Jeśli dostałeś wydany przez sąd nakaz zapłaty i nie zaskarżysz go w ciągu 14 dni, to postępowanie sądowe kończy się, a do Twoich drzwi może zapukać komornik.

Niezaskarżenie nakazu zapłaty będzie podstawą do wszczęcia egzekucji przez komornika, nawet jeżeli należność wynikająca z nakazu zapłaty dotyczy umowy, która nie została przez Ciebie zawarta lub którą podpisano, ale wiele lat temu. Nakaz zapłaty, którego nie zaskarżysz jest podstawą do wszczęcia egzekucji przez komornika.

Jeżeli dowiedziałeś się o wydaniu przez sąd wyroku lub nakazu zapłaty dopiero w sytuacji gdy komornik już próbuje wyegzekwować od Ciebie pieniądze, pamiętaj, im wcześniej podejmiesz stosowne działania, tym większa szansa na skuteczne powstrzymanie egzekucji i ochronę Twoich pieniędzy.

Sprzeciw od nakazu zapłaty warto złożyć nawet jeśli  dotyczy umowy rzeczywiście zawartej przez Ciebie kilka lat temu lub dotyczy kwoty, która była już wcześniej zasądzona przez sąd i egzekwowana przez komornika.

Nie chcesz się poddawać? Zapraszamy na bezpłatną konsultację prawną. U nas uzyskasz pomoc niczym nie ryzykując.

Kancelaria IURISO

Jesteśmy kancelarią prawną specjalizującą się w trzech obszarach. jednym z głównych obszarów naszej działalności, jest pomoc osobom wobec których wydany został nakaz zapłaty za stare długi oraz przeciwko którym wszczęta została egzekucja, mimo nieprawidłowo doręczonych nakazów zapłaty i niewniesieniu przez to sprzeciwu od nakazu zapłaty. Nasze działania przeciwegzekucyjne pozwalają uchronić klientów kancelarii przed wyegzekwowaniem ich pieniędzy przez komorników. Oferujemy także profesjonalną pomoc w dochodzeniu odszkodowań powypadkowych z oc sprawcy z tytułu uszczerbku na zdrowiu, szkód majątkowych i śmierci osób najbliższych, a także odszkodowań za wypadek przy pracy. Zajmujemy się również pomocą frankowiczom czyli osóbom mającym problemy ze spłatą kredytów we frankach szwajcarskich. Siedziba kancelarii mieści się w Tarnowie, jednak dzięki współpracy z radcami prawnymi i adwokatami z różnych miast, zapewniamy pomoc prawną na terenie całej Polski.

ul. Konarskiego 25
33-100 Tarnów

NIP: 9930665537
REGON 369069709
KRS 0000727066
tel. 600-620-122
lp.osirui@airalecnak